PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR 2024

Kapacita příměstských táborů je naplněna. Děkujeme .


Místo konání

Příměstský tábor probíhá ve skautské certifikované přírodní zahradě v centru města u gymnázia. Vstup z ulice Zborovská, 100m podél potoka.

Příchod a vyzvednutí dítěte

Své dítě můžete přivést každý den od 7:30 do 8:30. První den počítejte prosím s časem navíc k vyřízení formalit. Auto je možno nechat na parkovišti u gymnázia. V 9:00 začíná společný program, který trvá do 15:00. Vyzvednutí dítěte je možné od 15:00 do 15:30 hod.

Táborový poplatek

Celý táborový poplatek je potřeba uhradit do 15.3.2024. (V průběhu února Vám zašleme potrvzení Váší přihlášky a email s platebními údaji.) Storno poplatky jsou stanoveny takto: 50 % z ceny tábora při odhlášení do 1.6.2023. Storno se neplatí, pokud účastník zajistí vhodného náhradníka..

Jaký bude program?

Program tábora se bude odehrávat převážně v Bobří zahradě v centru města. Budeme hodně sportovat/pohybovat se a tvořit v přírodní zahradě, plnit úkoly, kvízy, bude také prostor na svobodnou  - prostě léto, jak má být. Vyrazíme na jeden celodenní výlet a budeme vyrážet na dopolední výlety do blízkého okolí (arboretum, Zbrašov apod.) Budeme klást důraz na individuální přístup ke každému dítěti. V případě nepříznivého počasí alternativa zajištěna. Norské přísloví však praví, že není špatné počasí jen špatné oblečení , proto budeme hodně času trávit venku, tak jak je dětem přirozené.

Co dětem příměstský tábor přinese?

Věříme, že program bude zábavný pro děti a z pohledu rodičů bude program zejména zodpovědný a bezpečný, připravený s ohledem na všestranný rozvoj dětí. Jako organizace úzce spjata s přírodou se budeme snažit o to, aby děti nenásilnou formou získávaly zodpovědnější přístup k životnímu prostředí.

Jaké bude jídlo?

Zajistíme oběd a odpolední svačinu a pitný režim - k dispozici bude vždy voda.

Co s sebou?

Podepsanou uzavíratelnou plastovou láhev s pitím, pohodlné oblečení, které umožní dětem pobyt venku, náhradní oblečení pro případ zmoknutí či ušpinění (spodní prádlo, vhodnou obuv) pláštěnku (spíše než deštník), čepici nebo klobouk, sluneční brýle, opalovací krém dle vlastního uvážení.

Během tábora bude možné náhradní oblečení a další vybavení nechávat v zázemí Bobří zahrady v PODEPSANÉ nebo jinak označené tašce v šatně u jurty.

Na příměstském táboře budeme denně v zahradě. Pokud každodenní používání repelentu považujete jako rodič za nezbytné, prosím nastříkejte děti repelentem sami ráno při odchodu na tábor.

S kým budou Vaše děti trávit svůj čas?

Radka Otáhalová (dlouholetá zkušenost práce s dětmi, vedoucí klubíku pro rodiče a děti Montík, maminka dvou dětí.)

Alena Pavelková (pedagog, průvodce lesního klubu Bobří zaHRAda,maminka tří dětí.)

Marcela Čadrová (administrativa, zdravotník příměstského tábora, maminka dvou dětí.)

Pája Mlnaříková (maminka dvou dětí, průvodce v lesní školce)

Brigádníci - mladí členové skautu se zájmem vytvářet aktivní program pro děti.